Eğitim Politikamız

Çocuklarımızın yaratıcı, ileriyi görebilen, kendisinin ve çevresinde yaşananların farkında olan bağımsız bir birey olarak yetişmesine katkı sağlayacak bireyler olarak yetişebilmeleri için, anne-babalarla birlikte yürüteceğimiz programlar uygulanmaktadır.

Milli Eğitim Bakanlığının okul öncesi eğitim program kapsamındaki konularına ek olarak çocuklarımızın yaratıcılıklarını ve içinde yaşadıkları dünyayı keşfetme fırsatını yaratma,
Çocuklarımızın gelişim düzeyi, ilgi, yetenek ve ihtiyaçlarına uygun olarak tek başına ve grup ile birlikte oynayabilecekleri etkinlikler oluşturma,
Tematik yaklaşımla hazırlanmış eğitim ortamlarında çocuklarımızın yaratıcılıklarını geliştirebilme,
Çocuklarımızın doğa-varoluşçu zeka kapsamında yer alan ilgilerini ve yeteneklerini geliştirebilmek amacıyla bitki yetiştirme, deney yapma, araştırma ve inceleme yapmaya yönlendiren uygulamalı eğitim-öğretim programları düzenleme, programlarımızın içeriğini oluşturmaktadır.

Eğitim programımız; çocukların erken çocukluk evresinde sosyal, bilişsel, psikolojik ve motor gelişimlerini destekleyen, çocuklarımıza temelinde oyun olan birbirinden eğlenceli ve eğitici deneyimleri kazandırmaktadır.

Gerçek İki Dilli Eğitim

Çift Dilli Eğitimin, zekâ gelişimi ile çok yakın ilişkisi olduğu ve dilin bireylerin düşünme biçimlerinde çok önemli bir rol oynadığı bilimsel araştırmalarla kanıtlandı. Bu araştırmalar doğrultusunda Çift Dilli Eğitim Sistemi bireylerde büyük farklılık yaratıyor.

Ülkem Anaokulu, öğrencilerine ikinci bir dil öğretmekle kalmayıp, yaşatarak ikinci bir ana dilde edindiriyor.
Çift Dilli Eğitimin Zekâ Gelişimine Katkıları ise şöyle sıralanıyor;

• İki farklı dil, iki farklı düşünme biçimini geliştirir.
• Çift Dilli Eğitim ile yetişen çocuklar soyut kavramları çok daha çabuk algılar ve içselleştirirler, her iki dilde de düşünebilme becerileri geliştirirler; bu da zekâ gelişimini hızlandırır.
• İki dillilik beyni esnek kılar çünkü iki dilli bireyler sıklıkla iki dil arasında geçiş yapmaktadır.
Bu durum bireye, dikkat dağılmasının engellenmesi, aynı anda birden fazla işe kolayca odaklanabilme, farklı durum ve ortamlara kolaylıkla uyum sağlayabilme ve bilgiyi daha uzun süreli zihinde tutabilme gibi pek çok zihinsel avantaj sağlar.

HEMEN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

Her türlü soru görüş ve önerilerinizi bize iletebilrsiniz.

BİZE ULAŞIN

0312 489 12 00